Description
VEVOR Linear Guide Rail 2Pcs HGR20-1000mm Linear Slide Rail with 1Pcs RM1605-1000mm Ballscrew with BF12/BK12 Kit Linear Slide Rail Guide Rail Square For DIY CNC Routers Lathes MillsHGR20-1000 Linear Rail KitsHigh-quality MaterialHigh Hardness & RigidityComplete Sliding UnitEasy to AssembleExtensive ApplicationRail Shaft Length: 39.3 in / 100 cm,Type: HGR20 Slide Rail,Nuts: BF12 / BK12 Nuts,Allowable Static Torque: 0.17 KN.m,Block Dimensions(L x W x H) : 2.8 x 1.6 x 1.3 in / 7.3 x 4.2 x 3.4 cm,Fixing Screw Hole Size: M4 x 16 mm,Static Load Ratings: 25.31,Material: Gcr15 Steel,Performance: Smooth Motion, Low Noise,Net Weight: 24 lbs / 11 kg
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
1 Set 30cm Male Doll Clothes Leather coat Outfit for 12 inch Ken Doll Many Styles for Toy Dolls Gifts