QFP44 TQFP44 FQFP44 PQFP44 FPQ-44-0.8-17 Enplas IC Test Burn-in Socket Programming Adapter 0.8mm Pitch
Technical Details
| Body size: | 10*10mm |
| Brand Name: | Waveshare |
| Demo Board Type: | Others |
| Manufacturer: | Enplas |
| Model Number: | FPQ-44-0.8-17 |
| Pin Count: | 44 |
| Pitch: | 0.8mm |
| Related Package: | QFP |
| Socket Type: | Clamshell |
| Tip-to-Tip: | 12.4*12.4mm |