NDL-1200-220 Garment And Fabric Roller Heat Transfer Printing Machine
Technical Details
| after-sale service: | Shop's Three Guarantees |
| Application: | For Commercial |
| Black Print Speed: | Transfer paper :2m/min-offset paper :3m /min |
| Brand Name: | AUDLEY |
| Color Print Speed: | Transfer paper :2m/min-offset paper :3m /min |
| Consumable Type: | Thermal Paper |
| Double-sided Printing: | Yes |
| Interface Type: | None |
| Internal Memory: | None |
| Launch Date: | 2011 |
| Max Paper Size: | Feeding Width:1200mm |
| Model Number: | NDL-1200-220 |
| Paper Feed Mode: | Auto |
| Print Speed: | 40ppm |
| Size: | 1700*430*550mm |