ETCR030AD 0mA~60.0A AC DC Leakage Current Tester Clamp Sensor with Non-Contact Measurement
sku: 32923632383
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: China
Technical Details
| Accuracy Class: | +/-3.0%FS |
| Country Of Origin: | CN |
| CT size: | 5mm * 30mm |
| Detection method: | Clamp CT, non-contact measurement |
| Dimensions: | 175mm*70mm*38mm |
| DIY Supplies: | Electrical |
| Frequency response: | AC |
| Function: | AC/DC leakage current, low current test |
| Linearity: | <=2.0% |
| Measuring Current Range: | AC/DC 0mA~60.0A |
| Measuring Voltage Range: | See description |
| Model Number: | ETCR030AD |
| Operating Temperature: | -20C-50C |
| Output Connector: | BNC plug |
| Output Method: | Voltage sensing output |
| Resolution: | AC/DC |
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
aliexpress.ru
aliexpress.com
aliexpress.ru
10 Pcs Candy Gift Case House Snowflake Crisp Gifts Containers Shaped Paper Xmas Supply Bride
Solar Light Tower Lighthouse Outdoor Ornaments Garden Glowing Decor Adornment Statue Power Decors
aliexpress.com
Cat Landscape 16 Shower Curtain Shower Bathroom Bathroom Showers Shower For Bathroom Set Curtain
PU Hose 10m Black TPU Tube Pneumatic Tubing Compressed High Compressor Exhaust Hose Pipe
Ready Perfome T-Shirt funny costumes oversizeds anime tshirt t shirts for men cotton
11.1V 4200/5200/8600mAh for Dell 8858X T54FJ M5Y0X E6420 E6520 E5420 E5520 Laptop Battery