ETCR030AD 0mA~60.0A AC DC Leakage Current Tester Clamp Sensor with Non-Contact Measurement
sku: 32923632383
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: China
Technical Details
| Accuracy Class: | +/-3.0%FS |
| Country Of Origin: | CN |
| CT size: | 5mm * 30mm |
| Detection method: | Clamp CT, non-contact measurement |
| Dimensions: | 175mm*70mm*38mm |
| DIY Supplies: | Electrical |
| Frequency response: | AC |
| Function: | AC/DC leakage current, low current test |
| Linearity: | <=2.0% |
| Measuring Current Range: | AC/DC 0mA~60.0A |
| Measuring Voltage Range: | See description |
| Model Number: | ETCR030AD |
| Operating Temperature: | -20C-50C |
| Output Connector: | BNC plug |
| Output Method: | Voltage sensing output |
| Resolution: | AC/DC |
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
Industrial HMI transparent outdoor touch screen OEM 1000 units LCD interactive panel 23.8 inch waterproof monitor touch POS PC
aliexpress.com
aliexpress.ru
aliexpress.ru
aliexpress.com
dhgate.com
dhgate.com
6AWG силиконовый провод термостойкий красный черный 6Gauge солнечный электрический кабель для инверторного автомобильного аккумулятора сварочный аппарат автомобильный