E61-433T17D Modbus 433MHz RF Transceiver High Speed Continuous Transmission Transmitter and Receiver 433 MHz Wireless rf Module
sku: 32808018857
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: China
Technical Details
| Brand Name: | CDSENET |
| Distance: | 1000m |
| Frequency: | 433 MHz |
| Interface: | UART |
| is customized: | yes |
| Model Number: | E61-433T17D |
| Place of Origin: | CN |
| Port Number: | 1 |
| RF connector: | Plug in |
| Size: | 21*36mm |
| Suppy Voltage: | 2.1~ 5.5V DC |
| Type: | Wireless Module |
| Working Frequency: | 433MHz |