Ceiling Fan Light LED Dimmable Chandelier Flush Mount Remote Control AC110-120V
sku: 1784093778
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: United States
Description
Light Information Category: Ceiling Fan Light / Ceiling Lamp Style: Modern / Simple / Creative Dimensions Fixture Height: 5.7 (16 cm) Fixture Width: 18 (45cm) Bulb Information Bulb Type: LED Bulb Base: SMD Color temperature: 3000-4500-6000K Bulb Included Or Not: Bulb Included Wattage: Max 70W Voltage: AC110-120V Remote control: yes Material: Acrylic + Metal Suggestion: 1. For a safe and secure installation please ensure that the electrical box to which this fixture will be mounted is properly attached to a structural member of the building. 2. All wires are connected. When unpacking be careful not to pull with wires as a bad connection may result. 3. Do not connect electricity until your fixture is fully assembled. 4. To reduce the risk of fire electrical shock or personal injury always turn off and unplug fixture and allow it to cool prior to replacing light bulb. 5. Do not touch bulb when fixture is turned on or look directly at lit bulb. Keep flammable materials away from lit bulb.
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
BEST SELLER Fondant Merah / Fondant Hitam / Fondant 500 gr merk Donica Gula Dekor - Putih
shopee.co.id
walmart.com
walmart.com
dhgate.com
dhgate.com
Bike Phone Holder Motorcycle One-Contact Release 360° Rotation Handlebar Mount in 4inch-7inch for Cycling for Outdoor
Motorcycle Foot Footrest Pedal Plate Pads for HONDA X ADV XADV 750 X-ADV 750 2017-2020 Accessories
NEW Turn off and dimming style relay LED CAR DRL 12V Daytime running lights with Drive fog lamp hole For Ford Edge 2015