CAS60S12E6PB 12 bit 4094 resolution single lap parallel output signal 6mm solid shaft absolute rotary encoder
Technical Details
| Brand Name: | CALTSensoR |
| Cable: | cable side |
| Flange: | Synchro |
| Model Number: | CAS60S12E6PB |
| Outer Size: | 60mm |
| Output: | Parallel |
| Power Supply: | 10~30V |
| Resolution: | 12bit 4096 |
| Shaft: | 6mm 10mm 12mm |