Technical Details
| Accuracy: | +/-5% |
| Brand Name: | Aliyiqi |
| Charger: | Input AC 100~240V 50Hz Output: DC 12V 500mA |
| Country Of Origin: | CN |
| Display Type: | Digital |
| Graduation value: | 1N |
| Max Load: | 5000N |
| Model Number: | AZGH-B-5000G |
| Power Supply: | 7.2V Ni-MH Battery Pack |
| Sampling Rate: | 10Hz |