500mW Long Range TCXO 170MHz rf ebyte E30-170T27D Receiver Module IoT Serial Port Transmitter and Receiver
Technical Details
| is customized: | yes |
| Model Number: | E30-170T27D |
| Port Number: | 1 |
| RF IC: | SI4463 |
| Size: | 23*43mm |
| Transmitting Distance: | 5000m |
| Transmitting power: | 18~27dBm |
| Working Frenquency: | 170MHz |
| Working Frequency: | 148~173.5 MHz |
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
aliexpress.ru
A49K-Rc Шины Колеса и шины для грузовиков для внедорожников с дистанционным управлением 1/10
aliexpress.ru
joom.ru
lightinthebox.com
1 Pcs Outdoor Camping Picnic Spoon Tableware Portable Lightweight Fork Fork Spork Spoon Alloy B1o2
F1 2022 Formula One T-shirt Fleece Hoodie New Season Season New Official Same Customization
5 in 1 USB C Hub Type C Replement for Macbook Air Multiport Dongle Electronic Hub Portable Adaptador HUB Usbs in Boxs Package