500mW Long Range TCXO 170MHz rf ebyte E30-170T27D Receiver Module IoT Serial Port Transmitter and Receiver
Technical Details
| is customized: | yes |
| Model Number: | E30-170T27D |
| Port Number: | 1 |
| RF IC: | SI4463 |
| Size: | 23*43mm |
| Transmitting Distance: | 5000m |
| Transmitting power: | 18~27dBm |
| Working Frenquency: | 170MHz |
| Working Frequency: | 148~173.5 MHz |