4Pcs Geekcreit NRF24L01 2.4GHz Wireless Transceiver Module Built-in 2.4Ghz Antenna
Eachine1
sku: 948142
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: China
Description
Description Maximum operating speeds up to 2Mbps GFSK modulation efficiency Anti interference ability Particularly suitable for industrial control applications 125 Channels Multi point communication and frequency hopping to meet the communication needs Built in hardware CRC error detection Multipoint communication address control Low power 1 9 3 6V only 1uA on Power down mode Built in 2 4Ghz antenna Available software to set the address only received local Address when output data Provide interrupt instruction can be directly connected to a variety of microcontrollers Software programming is very convenient Built in voltage regulator Standard DIP Pitch Interface for embedded applications Size 3 3cm x 1 4cm 1 29inch x 0 56inch Package Includes 4 x NRF24L01 Wireless Transceiver Module
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
aliexpress.ru
aliexpress.ru
Инструмент для ремонта велосипеда, звездообразный ключ с цепочным крючком, торцовый ключ
ROMEO1 1x30 мм 3MOA красный точечный прицел с функцией MOTAC для охоты и военных игр