Wireless Switch AC100V-240V Stepless Dimming WiFi Light Switch In Wall 400W Smart Dimmer Switch Remote Control for Android iOS
thumb
thumb
sku: 32859130017
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: China
   Technical Details
APP: Smart Life
Application: LED, Incandescent lamp, halogen lamp
Brand Name: Konesky
Certification: RoHS
Current: 2A
Features: wall switch
Item type: Switches
Material: Plastic
Max. Load: 400W / gang (Resistive load)
Max. working current: 2A
Model Number: touch switch
Power Supply: Neutral and Live wire
Rated Voltage: AC 100V-240V, 50/60Hz
Standby consumption: 0.1mA
Switch Type: Touch On/Off Switch
Type: 1 Gang Touch Wi-Fi Dimmer
Warranty: 1 Year
Wi-Fi: 2.4GHz, IEEE 802.11 b/g/n