433MHz AC 220V 2 Channel Wireless Remote Control Switch Module AK-RK02S-220B+AK-1000-3F Remote Control Transmitter
Eachine1
sku: 1423049
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: China
   Description
Features 220V 2 channel learning code remote control switch adopts 10A relay which can load large power electrical appliances learning MCU decodes and can learn multiple remote controllers simple and flexible operation output mode can be switched by short connection reserved solder pad and point self lock and interlock can be selected and used arbitrarily which is suitable for many applications in many fields reserved data bit output adjustment port can be used By choosing the corresponding key position value of remote control in different positions it is convenient for customers to match all kinds of remote control they like and avoids the embarrassment of the old fixed key position matching only a single style remote control Output without voltage easy to install Specification Operating Voltage AC220VWorking frequency 433MHZWorking mode Switching by solder joint self locking jog default vacant interlockSize 70x50 5x18 2 mm Learing method Press and hold the learning button the indicator light is off indicating that it has entered the learning state release the learning button press any button on the remote control the indicator light flashes four times and then the light is always on to indicate that the learning is successful Clear method Press and hold the learning button for about 8 seconds The indicator will turn off and return to light Work mode switching Switch the working mode by shorting the 1 2 and 3 solder joints on the board1